Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Kärdla Põhikool / Kuldsed kartulid Kärdla Põhikool / Teletupsud Saue Gümnaasium / Nora Saue Gümnaasium / Daniel Saue Gümnaasium / Suitsuandur Saue Gümnaasium / Maasikad Saue Gümnaasium / Kermo lemmikud gangsterid Saue Gümnaasium / LL Püha Johannese Kool / Värvilised kustukummid Pelgulinna Gümnaasium / PelguRUUM Võru Kreutzwaldi Kool / Sipsikud Elva Gümnaasium / Elva Männikasvud Antsla Gümnaasium / Hauka arhitektid Avinurme Gümnaasium / Heiko, Ott ja Märt Avinurme Gümnaasium / Reeno ja Miina Avinurme Gümnaasium / Artur, Matthias ja Reimo Pähklimäe Gümnaasium / Der Betonmischer Pähklimäe Gümnaasium / Gelrina Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining Pähklimäe Gümnaasium / Toxicity Pähklimäe Gümnaasium / Robotic Pähklimäe Gümnaasium / Gaudi õed Pähklimäe Gümnaasium / Kunst Pähklimäe Gümnaasium / Angelitos Lasnamäe Vene Gümnaasium / Tublid tüdrukud Lasnamäe Vene Gümnaasium / GLHF (Good luck, have fun) Lasnamäe Vene Gümnaasium / Bugs Bunny Lasnamäe Vene Gümnaasium / Workout gang Lasnamäe Vene Gümnaasium / Noorus Lasnamäe Vene Gümnaasium / Päästjad Lasnamäe Vene Gümnaasium / LVGg Soldino Gümnaasium / Tüdrukud Soldino Gümnaasium / Kassipojad Soldino Gümnaasium / Inglikesed Soldino Gümnaasium / Lendoravake Soldino Gümnaasium / Tembumehed Soldino Gümnaasium / Kakukene Suure-Jaani Gümnaasium / Mia ja Triin Põltsamaa Ühisgümnaasium / STEN Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7b Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7c Võru Kreutzwaldi Kool / Jane ja Helena Salme Põhikool / Team Salmekad

Ülesanne #3a: Suurushullus

Mõõtke koolimaja ära.

Kommenteerivad: Mart Laanpere

Mart Laanpere on haridustehnoloogia vanemteadur Tallinna Ülikoolis, aga varem töötanud ka matemaatikaõpetaja ja koolidirektorina. Tema teadustöö haridustehnoloogia vallas keskendub kooliuuendusele digitehnoloogia toel, õpilaste ja õpetajate digipädevustele, digiõppevarale (sh. digiõpikud ja -eksamid). Ta on vedanud eest mitmeid digi-innovatsiooni projekte nii Eestis (Koolielu.ee, Samsung Digipööre, DigiÕppeVaramu) kui ka nõustanud arendusprojekte välismaal (nt. Hirvehüpe Gruusias, Tuleviku Klassiruum Moldovas).

Pähklimäe Gümnaasium / Gelrina

Darina Šuparskaja, Angelina Varšavskaja, Maria Krenberg

meie maailmas on nii palju erinevaid mõõtühikud, näiteks cm,m,km jne. Aga me leiutasime oma mõõtühik ja nimetasid selle "darimeeter", lühikiselt "dam". me arvestasime meie kooli pindala selle mõõtühiku abil ja see on 3(dam)^2.


Saue Gümnaasium / Kermo lemmikud gangsterid

Vene keele klass nr 321
Kõrgus: 3m
Pikkus: 5.97m
Laius: 5.98m
Ruumala: 107.1 m3

Inglise keele klass nr 316
Kõrgus: 2.98m
Pikkus: 9.03m
Laius: 3.67m
Ruumala: 99m3


Saue Gümnaasium / Maasikad

B tiivas on 68 astet ja A tiivas on samuti 68 trepiastet trepikojas.
Keskmisel suurel trepil on kokku 90 astet ning veel teisel korrusel on 2 trepiastet.
Kokku on trepiastmeid 228.


Saue Gümnaasium / Suitsuandur

Kõige olulisemad mõõdud meie koolis liikumisel:

Terve koridor 97 suurt sammu.
92 väikest sammmu trepppidest kooli väljumiseni
66 trepi astet (I –IV) ,
220kappi esimesel korrusel


Pähklimäe Gümnaasium / Toxicity

Anastassia Surkova,Jelizaveta Beljajeva,Arina Prokofjeva

Ülesandeks me otsustasime koridori pikkust mõõta väga ebaharilikul viisil. Katse jaoks valisime kolmanda korruse ja mõõtsime kauguse seinast aknani.
Meil oli 3 viisi:
1. Jalad või labajalad, kui täpne olla. Anna mõõtis ja sai, et koridori pikkus koosneb 23,5 labajalast. Tema labajalg on 22 sentimeetrit pikk.
Ligikaudne arvutus (1) = 23,5 x 22= 517 cm või 5,17 m
2. Raamat
Koridori pikkus koosneb 30 raamatut. Raamat on 20,5 sentimeetrit pikk.
Ligikaudne arvutus (2) = 30 x 20,5 = 615 cm või 6,15 m
3. Kämmal
Me mõõtisime ja saime, et koridori pikkus koosneb 32 sammust. Tema suur samm on umbes 17,5 sentimeetrit.
Ligikaudne arvutus (3) = 32 x 17,5 = 560 cm või 5,6 m
Aritmeetiline keskmine = ( 5,17+ 6,15 + 5,6 ) : 3 ≈ 5,64 m
Iga päev umbes 1000 õpilast käivad mööda koridori kolmandal korrusel. Kas kõik õpilased teavad, et koridori laius on umbes 5,6 meetrit? Me ei arva, et see nii on. Nüüd me teame seda ja , lõpuks, tahame öelda, et see oli väga lõbus tegevus, kui me mõõtsime oma koridori.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!