Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #3a: Suurushullus

Mõõtke koolimaja ära.

Kommenteerivad: Mart Laanpere, Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskus

Mart Laanpere on haridustehnoloogia vanemteadur Tallinna Ülikoolis, aga varem töötanud ka matemaatikaõpetaja ja koolidirektorina. Tema teadustöö haridustehnoloogia vallas keskendub kooliuuendusele digitehnoloogia toel, õpilaste ja õpetajate digipädevustele, digiõppevarale (sh. digiõpikud ja -eksamid). Ta on vedanud eest mitmeid digi-innovatsiooni projekte nii Eestis (Koolielu.ee, Samsung Digipööre, DigiÕppeVaramu) kui ka nõustanud arendusprojekte välismaal (nt. Hirvehüpe Gruusias, Tuleviku Klassiruum Moldovas).

Tabivere Põhikool / Viska viis

René Almre, Kristiina Annuk, Mikk Küpar, Karel Piho, Karmen Tervonen

Me mõõtsime koolimaja meie klassiõe juustega. Tema üks pats on umbes 75 cm. Me mõõtsime poole koolimaja pikkuse ja laiuse. Poole kooli maja pikkuseks oli 53 ja laiuseks 23 tema patsi pikkust.


Tabivere Põhikool / Püramiid

Karl-Sander Järvela, Grettel Pahurin, Sandra Peedo, Keili Rampe, Ferenc Šrof, Mihkel Vahtra

Mõõtsime Gretteli pöidlast väikese sõrmeni ja see oli täpselt 20 cm. Läksime kooli raamatukokku, kus oli raamatuid erinevatel riiulitel. Meie valisime huumori ja õppekava toetava kirjanduse riiuli. Seal oli huumoriajakirju ning õpperaamatuid. Riiul on küllaltki vana, aga kasutuskõlblik. Riiul on umbes 40 aastat vana. See on halli värvi ja sellel on neli riiulit. Riiuli mõõtmed on 140x40 cm.


Jõhvi Gümn / Kolmnurk

Lev Rodionov, Kristina Rebane, Gabriel Lehtla

Meie koolimaja on eriline selle poolest et ta on ümmargune. Just seda eelist kasutasime me selles ülesandes ära. Otsustasime mõõta palju samme kulub terve tiiru läbimiseks, Palju aega kulub läbimiseks rahuliku tempoga, palju veidi kiirema ja palju joostes.
Tulemused on järgmised : Et terve ringi läbida kulus meil täpselt 100 sammu, rahulikult jalutades läheb sul ligikaudu 1 minut aega, kiiremas tempos 30 sekundit ja joostes on võimalik tiiru läbida vähem kui 10. sekundiga.


Pähklimäe Gümnaasium / Dragon

Artjom Kovalskih, Roman Leonov, Dmitri Retsutin, Semjon Suhhotin

Me seadsime endale ülesandeks mõõta garderoobi. Mõõtmiseks kasutasime me 2 meeskonna liiget. Me võtsime kõige kõrgema - Roman ja madalaima - Dmitri.
1) Pikkus on 12 Romanit
Laius on 3 Romanit
Kõrgus on 1.25 Romanit
12 x 3 x 1.25 = 45 Romanit on garderoobi maht või 45 x 1.85m (Romani pikkus) = 83.25 m3
2) Pikkus on 14 Dmitrit
Laius on 3.5 Dmitrit
Kõrgus on 1.5 Dmitrit
14 x 3.5 x 1.5 = 73.5 Dmitrit on garderoobi maht või 73.5 x 1.61m (Dmitri pikkus) = 118.3 m3
Keskmine maht ≈ 100m3


Rääma PK / NaMaiLii

Alondra Liiva, Margitta Maidla, Maria Nazarova

Mõtlesime ja proovisime. Lõpuks jäime siiski sammude juurde ja otsustasime alustada oma koduklassist. Lugesime ära ka trepiastmed. See oli väga omapärane ettevõtmine. Tekkis igasuguseid mõtteid kuidas mõõta, kuid jäime ajahätta, sest liitusime projektiga veidi hiljem. Sammudest tegime aga trepi, mis näitab ka korruseid eri värvides. Teame, et terve olemiseks peab liikuma ja nii valisimegi liikumise ja tervise koos. Üllatusime tulemusi vaadates.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!