Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #2b: Bioloogika!

Uurige teisi liike oma koolis.

Kommenteerivad: Jaana Ahlberg

Jaana Ahlberg on maastikuarhitekt, kelle huviks on elurikkus linnas. Selle edendamiseks loob ta MTÜ’ga Elukas erinevaid ruumilisi sekkumisi, on tegev kogukonnaaedades ning jätkusuutlikku/ringmajandusepõhist eluviisi elluviivates tegemistes nagu näiteks Paranduskelder.

Narva Keeltelütseum / NKL

Kristi Reisk
Jelizaveta Bespalova
Xenia Voronovich
Karina Zahharova
Marija Iljina
Uljana Safonova
Viktoria Suvorova
Roman Vassiljev

Кool ei ole seotud ainult õpilaste ja õpetajatega, on ka palju muid loomorganisme. Näitame peamiselt taimi, sest neid on siin kõige rohkem.
Enamik taimeliike kuulub bioloogiaklassi ja koridoridesse.
Näiteks seina ääres on sõnajalaliik - Asplenium platyneuron, see kaunistab seina kaunilt ja toimib õpilastele demonstreerimiseks. Peale selle asub seintel- Ficus microcarpa.
Potis kasvavad ka suured taimed nagu Epipremnum aureum, Sansevieria trifasciata ja Araucaria cunninghamii.
Paljud okkalised ja armsad kaktused, üllataval kombel on nad väga suured, näiteks rasv Astrophytum ornatum ja Acanthocereus tetragonus, vahepeal on noor Albizia lebbeck ainult oma lehti näidanud.
Кoolis on ka akvaarium koos kalade, pulgaputukate - Medauroidea extradentata ja 2 teoga - Achatina fulica. Nende eest hoolitsevad õpilased ja õpetajad ning neile antakse süüa puu- ja köögiviljadega, mida lapsed söögitoas ei söönud.


Saue Gümnaasium / Senku ja Tipsu

Senna Soome, Heleryn Vatsk

Meie koolis ei ole eriti palju taimi, aga tööõpetuse klassis on ikka päris mitu taime. Me rääkisime oma tööõpetuse õpetajaga loovtöö tunnist ja siis meil tuli idee teha pildid just seal klassis. Tööõpetuse õpetaja oli rõõmus, et me just tema klassi valisime.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / BRUTALISM

Gleb Sokolov, Dmitri Zareckii, Vladimir Platonov, Maksim Ovchinnikov, Darja Gnidenko, Evelina Abina, Elizaveta Sashkina.

Meil oli lihtsalt suurepärane idee! Tahtsime olla loodusele lähemal. Ja nii otsustasimegi tunda end nagu ahvid, kes ronivad puude otsa. Meie imelisel GIF-il näete mitte ainult inimesi, vaid ka tõelisi loomi!


Saue Gümnaasium / Kuldne Trio

Kristelle-Ly Kruuleht, Lisette Marii Kivimäe, Heleri Marion Rüütel

Otsustasime otsida koolis elu ja leidsime huvitavamad kalad. Selles koridoris olid kunagi meie koduklassid nii, et need kalad on meile väga tuttavad. Nad meenutavad meile kuidas me aastaid tagasi neid näpuga mööda klaasi taga ajasime ja neile nimesid panime.


Saue Gümnaasium / MEM

Marta Rõigas, Maribel Kivi ja Elinor Loikmaa

Meie otsustasime lahendad selle ülesande nii, et me proovisime tähele panna koolis väiksemaid taimi. Selle eesmärk oli see, et näha väiksemaid taimi ka mitte ainult suuri taimi, mida on kohe näha. Meie koolis ei ole kindlasti mitte taimedest puudust, meil on neid koolis iga korruse peal. Meile väga meeldis taimi otsida ja neid pildistada oli samuti huvitav. Mis meile veel meeldis oli see, et meie koolis on erinevaid taimi, ei ole samasuguseid väga palju ja ei ole igavad vaid hoopis põnevaid/huvitavaid.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!