Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #4b: Reis kooli

Uurige kooli saabumise teekondi.

Kommenteerivad: Merlin Rehema

Merlin Rehema on liikuvusspetsialist, kes teeb koostööd erinevate ruumilise planeerimise konsultatsiooniettevõtetega ning Tallinna Ülikooli kultuurigeograafia programmi doktorant, kes on spetsialiseerunud jalgsi liikumisele ning selle toetamisele planeerimismeetmetega. Teadlasena huvitab teda linnas jalgsi liikumise kui transpordiviisi analüüsimine, kuid linnaplaneerija ja aktivistina soovib ta lisaks panustada ka paremasse linnakeskkonda. Ta lahendab linnas kõndimise probleeme nii oma doktoritöös, kui ka oma päevatöös ja läbi mittetulundusühingu Eesti Jalakäijate Liit algatuste. Lisaks on ta Tallinna Ülikoolis õpetanud ka jalakäijasõbralike keskkondade planeerimist, organiseerinud 2016. aastal  avalikku debatti Arvamusfestivalil ning jaganud meedias oma arvamusi ja teadmiseid linnatranspordi planeerimise osas .

 

 

Narva Keeltelütseum / NKL

Kristi Reisk
Jelizaveta Bespalova
Xenia Voronovich
Karina Zahharova
Marija Iljina
Uljana Safonova
Viktoria Suvorova
Roman Vassiljev

Hommikul jälgisime õpilaste kooli jõudmist. Muidugi satub enamik inimesi peateele, mis viib otse peasissekäiguni, kuid leidsime palju erinevaid huvitavaid radu: keegi ronib läbi aia aukude ja keegi siseneb läbi hädaabisõidu, lühendades rada. Mõned gümnaasiumi õpilased ja õpetajad saabuvad autoga, neil on võimalus koolihoovis parkida.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / Blobism

Milena Tashmetova
Alina Goidova
Sofija Mosjakina
Alina Issajeva

Head päeva! Pandeemia tõttu on meie koolitee palju lühemaks jäänud. Nüüd peame lihtsalt soojadest vooditest välja tulema ja sülearvuti sisse lülitama.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / ARKASHA

Aleksei ja Nikita

Tere kõigile! Tutvustame teid meie 4. ülesande variantiga.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / Värvikontrastid

Angelina Fedosenko

Minu koolitee pole pikk. Mul kulub 7 minutit. Kõnnin kooli. Kooliteel kohtun teel:
ülekäigurada,
pood (prisma),
palju maju.


Saue Gümnaasium / MEM

Marta Rõigas, Elinor Loikmaa, Maribel Kivi

Meie kooliteed

Marta: Minu teekond hakkab 07.50 kuna tee kooli on vaid 600 meetrit. Umbes kolmveerand teest kõnnin majade vahel ja veerand teed saan kõndida läbi tammiku. Hommikuti minnes kohtan palju koolilapsi. Kooli kõnnin üksi ja selleks kulub mul 5-7 minutit. Tavaliselt lähen kooli jala (talvel) või rattaga. Autoga ma saan harva kooli. Kõndides ma tavaliselt mõtlen mõtteid ja ei tegele kõrvaliste asjadega kuna pole üldse hommiku inimene.

Maribel: Kooli hakkan sättima 7.35-7.45 vahel, täpset kellaaega ma öelda ei saa kuna iga uus päev on erinev. Kooli lähen tavaliselt nii, et autoga viiakse poole tee peale ja edasi kõnnin jala läbi metsatuka ja paistabki kool. Kilomeetreid on mul kooli 1,8. Tee on alati sama. Kooli lähen alati natuke varem kuna pole hilineja tüüp. Kooli jõudmiseks kulub umbes 7-13 minutit kuna see oleneb liiklusest

Elinor: Mina hakkan Martast ja Maribellist kõige varem liikuma, kui liikuma hakkan (jala, rattaga) siis kell on umbes 7.30-7.35. Ma kõnnin kooli 15 minutit, tempo on aeglane. Autoga saan väga väga harva kooli, peaaegu üldse mitte. Kooli tulles ma kohtan päris palju pisikesi koolilapsi ja vahepeal ajavad nad hullult närvi kuna neid on nii palju ja keeruline on neist mööda sõita, aga jään rahulikuks. Enamasti tulen kortermajade, poodide juurest.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!