Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #6: Eskiis

Visand kooliruumi ümberkujundamisest.

Kommenteerivad: Arhitektuurikooli õpetajad

Arhitektuurikool on huvikool, kus 7- kuni 19-aastased noored uurivad ja loovad ruumilist maailma. Arhitektuurikool tegutseb alates 2011. aastast ning on üks vähestest omataolistest nii Eestis kui ka Põhja-Euroopas ja Baltikumis. Arhitektuurikooli õpetajatel on kaheksa aastat kogemusi lastele ja noortele ruumi teemade tutvustamisega ning õppetegevuste väljatöötamisega. Tähelepanu tuuakse nii loodus- kui tehiskeskkonnale, mis kokku moodustavad meie toimimisruumi. Ühtviisi oluline on mõista nende mõlema keskkonna toimimist ja seaduspärasusi ning olla seejuures teadlik enda rollist selles. Arhitektuurikool on ühtlasi ka Kooliruumi projekti looja ja korraldaja.

 

Pähklimäe Gümnaasium / Artflight

Taissija Konovalova
Diana Björkland

Meie peamiseks ülesandeks oli muuta kooli kõige külastatava koha aktiivseks ja värviliseks. Selle kõrval asuvad matemaatika kabinetid ja sellepärast plats näeb välja nagu radikaal. Selle peale võiks kirjutada mõned valemeid, et lapsed jääksid neid meelde spordiga tegelemise ajal. See hästi sobib aktiivsetele lastele.
Inspiratsiooniks olid platsid, mille fotosid me ka lisasime.


Rääma PK / NaMaiLii

Alondra Liiva, Margitta Maidla, Maria Nazarova

Meie kooli suureks eeliseks ongi suur õueala ja vanast õunaaiast säilinud osa. Kevadel ja sõgisel käivad paljud õpetajad tundides õpilastega õues õppimas. Praegu ei ole veel mingit päikesevarju, sest kõik on alles planeerimise ja väljamõtlemise etapis. Kogu meie kool ootab varsti ehk algavat remonti. Siis on kindlasti ees muutused ka kooliümbruses.
Meie aga keskendusime lihtsale ja kiiresti ning ehk väheste kulutustega tehtava ruum tekitamisele õue. Saime palju mõtteid Pinterest´is otsides. Enim andsid inspiratsiooni tekstiilist kolmnurkadena postide külge kinnitatud värvilised kangad. Need jätavad päikse käes maha ka varju ja tekitavad mustreid. Isegi kella saab päikese varju järgi aimata. Kõige tuulisemasse osasse oleks vahva istutada kiirekasvulisi ronitaimi (nt, metsviinapuu), mille tarbeks saab kiirelt paigaldada puit või metallkarkassi. See oleks vist isegi poistele jõukohane tööõpetuse tunnis meisterdada. Muidugi oleks vahva panna juurde ka värvilisi taimi. Ehk saaks kohandada loodusõpetusega? Voolav vesi, mahamärgitud värviline tähestik jpm. Mõtteid on raske vaos hoida, mida kõike võiks, kuid eskiisile joonistamast segab ikka üks mõte - kuidas seda võimalikult lihtsalt, soodsalt ja kiiresti ajutise lahendusena valmis saada. Lisame oma väga algelise kavandi. Selle järgi jääb ikka võimalus liikumiseks, koha valikuks ja peamine, valida päike, tuul või vari.
Vihje:d kujunduseks saime neilt lehtedelt:
https://chessingtoncommunitymatters.wordpress.com/2018/04/12/chessington-special-education-needs-garden-project-2-and-3-canvas-sails/
https://www.pinterest.com/pin/811773901561845553/


Pähklimäe Gümnaasium / Sparta

Alesja Baranova
Darja Zolkina
Nikita Jagudin

Nagu te varem saite juba teada, hakkasime renoveerima meie Eesti keele klassiruumi. Praegu on see igav ja tüüpiline, ei köida õpilaste tähelepanu ega motiveeri õppida paremini.
Tahtsime teha midagi täiesti uut ja nagu ülesandes oli öeldud, me ei hakanud välja praakima ideid, millest võib kahtlustada, et need on liiga kallid.
Lihtsalt kasutasime oma fantaasiat. Samuti olime surfanud netis, kus ka leidsime palju põnevaid ideesid, mis innustasid meid. Mõned ehituste disainid ka olid kasulikud ja aitasid meil valida suunda, milles saaksime edasi liikuda.
Põhi idee on õpilaste ühtsus loodusega, sest tänapäeva noored veedavad värskes õhus üsna vähe aega. Samuti kõik need erksad värvid aitavad kaasa tuju tõstmisele, annavad energiat ja äratavad õppimishuvi.
Mitte kõik ideed on võimalik ellu viia (nt. põrand-akvaarium), aga ülesanne eeldatas, et me lõime midagi omapärast ja arvame,et me saime sellega hakkama.
Allpool te saate leida meie eskiisi ja muidugi ka erinevad pildid, mis olid meile toeks.


Are Kool / Padjakesed

Eliise Soosaar, Kaisa Plastunov, Triinu Võsumets, Aike Näppi, Ketlin Valt

Are Kooli selle õppeaasta 8.klassi loovtöö on 3.korruse puhkenurga väljaehitamine. Kuna koolis on puudu üks koht, kus saaks teha klassist eraldi rühmatöid, pidada koosolekuid, väiksemate klasside korral läbi viia ka arutlusringi, siis leidsime sellise nurga. Meie, st tüdrukute rühm Padjakesed meisterdame käsitöötunnis lapitehnikas ja tikanditega padjad istumiskohatdele ja seinale seljatugedeks. Meie klassii poiste rühm Karkass meisterdab tööõpetuse tunnis kaks kahekohalist ning kaks kolmekohalist istekohta ( kokku kümnesele kambale), mida saab vajadusel ka ringi tõsta.
Kõik peaks valmis saama 13.aprilliks, sest see oleks ühtlasi kingitus Are Kooli 190.sünnipäevaks ja seda nurka saaksid kasutada meie kooli vilistlased.


Are Kool / Karkass

Leho Hiienurm, Markus Steinberg, Endri Hansar, Rauno Luur, Heinar Resev

Are Kooli selle õppeaasta 8.klassi loovtöö on 3.korruse puhkenurga väljaehitamine. Kuna koolis on puudu üks koht, kus saaks teha klassist eraldi rühmatöid, pidada koosolekuid, väiksemate klasside korral läbi viia ka arutlusringi, siis leidsime sellise nurga. Meie, st poiste rühm Karkass meisterdab tööõpetuse tunnis kaks kahekohalist ning kaks kolmekohalist istekohta ( kokku kümnesele kambale), mida saab vajadusel ka ringi tõsta. Meie tüdrukud, Padjakesed, meisterdavad käsitöötunnis lapitehnikas ja tikanditega padjad istumiskohatdele ja seinale seljatugedeks. Kõik peaks valmis saama 13.aprilliks, sest see oleks ühtlasi kingitus Are Kooli 190.sünnipäevaks ja seda nurka saaksid kasutada meie kooli vilistlased.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!