Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #6: Eskiis

Visand kooliruumi ümberkujundamisest.

Kommenteerivad: Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Kaasa löövad aktiivsed tudengid on Karl Erik Miller kolmandalt kursuselt ning magistrandid Merilin Kaup, Laura Pint ja Margus Tammik. Vilistlastest kirjutavad tagasisidet Ann Kristiin Entson, Elina Liiva ja Andrea Miku.

ENALi liikmed Merilin, Laura, Margus, Ann Kristiin ja Elina hoolitsevad eri koolide arhitektuuritudengite ühtsustunde ja täiendõppe võimaluste eest väljaspool akadeemiat. Näiteks korraldati möödunud suvel Valgas rahvusvahelist mastaapset arhitektuuri suvekooli “Apathy”.

Andrea täiendab end õpetamisealaselt Noored Kooli programmis.
Ann Kristiin juhendab õpilasi ka Arhitektuurikoolis.

Narva Pähklimäe Gümnaasium / PROJEKT mp5

Aleksandra Simohhina, Diana Semibratova, Polina Zassovitskaja

Meil olid oma kooli kohvikuga suured plaanid. Selles oli palju vigu, mis meid väga tüütasid. Seetõttu otsustasime kirjutada üksikasjalikult ja joonistada need muudatused, mida soovisime teha.

Esimene probleem on see, et paljud lapsed (klassid) söövad korraga. St söögisaali tulles oli teie lauale lähenemine väga keeruline, see oli alati rahvast täis. Otsustasime selle parandada. Varem oli sööklas 6 klassi, nüüd tuleb kokku 4 klassi.

Teine probleem on kehv ja madala kvaliteediga toit. Mõnel oli koolis ebakvaliteetse toidu tõttu isegi kõhuprobleeme. Otsustasime luua midagi, mis kõigile meeldiks. "Rootsi laud" on koht, kus saate valida endale meelepärase toidu. Aga keegi ei keela teid ka siis, kui olete ise oma toidu kaasa võtnud. Peamine on mitte risustada. Ka meie koolis on suur valik puhvet, võite sellele igal ajal läheneda.

Mõned muud täiustused, mida me sooviksime tutvustada, on lisalauad neile, kes soovivad süüa väljaspool oma puhkeaega. Seda tehti nii, et sellised inimesed ei hõivanud põhikohti. See tähendab, et 4 klassi söövad oma laudade juures ja laua teine ​​osa on "külalistele" tasuta.

Kommenteerivad:

Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Väga nutikas, et leidsite probleemile lahenduse, mis pole vaid vormiline vaid ka sisuline ! Proovige nüüd joonistada see plaan päris mõõtudega, et kontrollida, kas kõik need lauad ja pingid ikka mahuvad ruumi ära. Selleks võite kõigepealt mõõdistada ning üles joonistada ruumi, ning siis selgitada välja, kui suur on ideaalne laud ja istumiskoht - laudade vahele võiks jääda ka piisavalt ruumi selleks, et söömise lõpetanud inimene teise vahelt välja pääseks.
Joonistage plaanile ka inimesed pealtvaates - et mõõtudest aime saada, mõõtke iseennast. Siis tekib parem ülevaade planeeritavast liikumisruumist. Kas rootsi laua ümber mahub tegutsema piisavalt inimesi ? Kuhu moodustub järjekord ?


Saue Gümnaasium / Kuldne Trio

Lisette Marii Kivimäe, Heleri Marion Rüütel, Kristelle-Ly Kruuleht

See on eskiis meie valitud ruumi kohta. Ruum on hubane ja lihtsalt mõnus koht, kus niisama olla ja oma vahetundi veeta.


Saue Gümnaasium / MEM

Marta Rõigas, Elinor Loikmaa, Maribel Kivi

Meie kolme poolt kujundatud ja mõeldud joonised ja inspiratsioonipilt. Loodame, et suutsime anda endast parima ja meie mõtted jõuavad teieni.


Saue Gümnaasium / Senku ja Tipsu

Senna Soome, Heleryn Vatsk

Meie mõlema eskiisid on üsna n.ö mugavad ja hubased. Mõlemad tahtsime tuua võimaluse istuda, juttu ajada, raamatut lugeda ja ühel eskiisil on isegi võimalus süüa osta.


Narva Soldino Gümnaasium / 13

Katja Semenova, Daniil Osokin, Olesja Rumantseva, Alina Ivanova

Me valisime koolidoorinurk sest seal on plalju inimesi ja ta on juba vana ja kole.

Kommenteerivad:

Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Karl Erik:

Näen, et olete mõtte edasiarenduseks siiski valinud uue asukoha, mida oleks veidi lihtsam uueilmeliseks muuta, koolis. Valik muidugi asjakohane, sest nagu linnaruumis on keskväljakud ja mänguväljakud kõige külastatumad avalikud ruumid, sest koolis on seda kindlasti ruumikamad koridorisopid. Detaili osas jääb pilt hetkel veidi kidakeelseks, mida kindlasti võiks parandada - selle all just detailide parem representatsioon (kas põrandal on kott-toolid või ronimiskivid). Eskiis sellest hoolimata annab aga hea aimduse projekti sihile ja ennustab midagi huvitavat. Edasi peaksin ma kõige olulisemaks lennukat mõtlemist, kus ei tohiks olla piire ratsionaalsuse tõttu.
Kas sein on lihtsalt sein? Kas taimede potid on tavalised või erilahendusega? Kas aknalaud on vaid kitsas riba asjade ajutiseks hoiustamiseks? Kas istumiseks on piiratud kogus igapäevaseid istumisvahendeid? ...
Veidi mõtlemisainet ja edu projektifaasi!


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!