Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Kärdla Põhikool / Kuldsed kartulid Kärdla Põhikool / Teletupsud Saue Gümnaasium / Nora Saue Gümnaasium / Daniel Saue Gümnaasium / Suitsuandur Saue Gümnaasium / Maasikad Saue Gümnaasium / Kermo lemmikud gangsterid Saue Gümnaasium / LL Püha Johannese Kool / Värvilised kustukummid Pelgulinna Gümnaasium / PelguRUUM Võru Kreutzwaldi Kool / Sipsikud Elva Gümnaasium / Elva Männikasvud Antsla Gümnaasium / Hauka arhitektid Avinurme Gümnaasium / Heiko, Ott ja Märt Avinurme Gümnaasium / Reeno ja Miina Avinurme Gümnaasium / Artur, Matthias ja Reimo Pähklimäe Gümnaasium / Der Betonmischer Pähklimäe Gümnaasium / Gelrina Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining Pähklimäe Gümnaasium / Toxicity Pähklimäe Gümnaasium / Robotic Pähklimäe Gümnaasium / Gaudi õed Pähklimäe Gümnaasium / Kunst Pähklimäe Gümnaasium / Angelitos Lasnamäe Vene Gümnaasium / Tublid tüdrukud Lasnamäe Vene Gümnaasium / GLHF (Good luck, have fun) Lasnamäe Vene Gümnaasium / Bugs Bunny Lasnamäe Vene Gümnaasium / Workout gang Lasnamäe Vene Gümnaasium / Noorus Lasnamäe Vene Gümnaasium / Päästjad Lasnamäe Vene Gümnaasium / LVGg Soldino Gümnaasium / Tüdrukud Soldino Gümnaasium / Kassipojad Soldino Gümnaasium / Inglikesed Soldino Gümnaasium / Lendoravake Soldino Gümnaasium / Tembumehed Soldino Gümnaasium / Kakukene Suure-Jaani Gümnaasium / Mia ja Triin Põltsamaa Ühisgümnaasium / STEN Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7b Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7c Võru Kreutzwaldi Kool / Jane ja Helena Salme Põhikool / Team Salmekad

Ülesanne #6: Eskiis

Visand kooliruumi ümberkujundamisest.

Kommenteerivad: EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid

 

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekavalt kaasa löövad aktiivsed tudengid on teise kursuse üliõpilane Karl Erik Miller ning magistrandid Merilin Kaup, Elina Liiva, Margus Tammik ja Ann Kristiin Entson, vilistlased Eva-Liisa Lepik ja Liisa Valdmann, kes täiendavad end magistriõppes kunstihariduse ja muinsuskaitse vallas.
Sisearhitektuuri erialalt annavad õpilastele tagasisidet teise kursuse tudengid Regina Kaasik, Celine-Cathy Raaga, Sanna-Betty Jaanimaa ning kolmanda kursuse üliõpilane Andrea Miku. Lisaks Karolin Kaup, kes on eriala vilistlane ning koordineerib Kooliruum’20 programmi.

Antsla Gümnaasium / Hauka arhitektid

Karel Meitzar ja Armin Armulik


Püha Johannese Kool / Värvilised kustukummid

Liise, Mariann, Jonas, Alvin, Siim, Joonas, Hendrik ja Sander

1. Meeldejääv kooliruum

Valisime välja kaks objekti. Siseruumina jäi silma Ørestadi Gümnaasium.

Üldine arvamus oli, et ruumis on privaatsust ja kohti, kus saab mõnusalt puhata.
Kõrgenduselt on kahtlemata ka hea tulistada (arvutimängudest inspireeritud ruuminägemise viis – õpetaja märkus)
Väga lahe on suur aken.
Ruum meenutab justkui ujulat kus „ulbivad“ saared. Väikesed ruumid meenutavad ka teokarpe.

Välisruumiks valisime välja Makoko ujuva kooli.

Huvitav on, et objekt ujub vee peal. Asukoht on üllatav.
Pildil tundus üsna logu sara. Jäi mulje, et selle saab üks seitsmenda klassi poiss ka üksinda valmis ehitatud. Vaadates videot avanes ehitise keerulisem külg.
Sugugi ei meeldi objekti kole sinine katus.
Põdedes merehaigust ei saa arvatavasti selles koolis käia.

2. Seletuskiri visandi juurde.

Visandasime välja valitud trepialust. Kaasas ka foto.
Lisasime akna, mida seal hetkel pole. Ukse ette paigutasime trellid. Seinale planeerime nagid. Eesplaanil on ka akvaarium ja kaks kasti(seifi) istumiseks.
Paremal pool on saapapaela sidumise pink.

Lisad/fotod:

Olemasolev olukord, foto 1
Olemasolev olukord, foto 2
Eskiis
Makoko ujuv kool
Ørestadi Gümnaasium


Lasnamäe Vene Gümnaasium / GLHF (Good luck, have fun)

Nikita Volkov
Nikita Bogatov
Erik Udu
Ibragimov Artjom
Jegoe Melnikov

Vaade ülalt.
1)Kus oranž trepp, seal on pink. Kui tahad sinna istuda, on vaja üles ronida.
2)Kus on sinine trepp, seal on automaat koos toidu ja jookidega (automaat on märgitud lilla värviga), et sinna saada on vaja ronida trepist üles.
3)Kus on roheline trepp, seal on pilt ja väga ilus joonistus - Parim kunstnik. Et sinna ronida tuleb kõndida trepist üles.
4)Kus kõik sinised, see on bassein ja seal saab lõõgastuda.


Elva Gümnaasium / Elva Männikasvud

Arvi Laidvee, Marko Pihlik ja Deimo Sarapson

Visand kooliruumi ümberkujundamisest

Kuuenda ülesande lahendamiseks tegime tiimi koosoleku, kus igaüks visandas oma ettekujutuse klassiruumist. Visandatutel joonistel leidub mitmeid ühiseid kui ka palju erinevust, seega lisasime igale pildile ka kirjelduse. Kolm pilti on kirjeldusega ning kolm pilti on õpetajate poolt, kes soovisid ka oma nägemust väljendada antud klassiruumist.

Klassiruumi visandi kirjeldus (Pilt 1)
Marko Pihlik

Klass on täis müstikat, huvitavaid raamatuid ja palju kirjandust. Mööbel ruumis on gootika/paganlikus stiilis. Toa keskel on palju avarust, et teha erinevaid rituaale, et rahustada kirjanduse jumalaid. Ruumi paremas nurgas on diivan, diivani kõrval on raamaturiiul, mis on täis põnevaid raamatuid, mida kirjanduse õpetaja meie jaoks on ette juba valmistanud. Samuti on diivani kõrval ka kraanikauss, mida suurt ei kasutata, sest see võib äkki su käe röövida. Laed on kaetud ämblikuvõrkudega ja tuba ise on ülevalgustatud valguse sähvatustega. Õpetaja enda laua juures valvab tema ustav tool, jälgides oma silmaga kõiki ja kõike. Klassi sisenemiseks on 3 ust, esimene on peauks, teine uks viib õpetaja puhke tuppa ja kolmas uks on väravad vaimumaailma, kus võib sind oodata ees nii vanad sõbrad kui ka uued kogemused. Õpilastele annab võimaluse keskendumiseks oma mõtte maailmas klassis ringi reisivad kott toolid.

Klassiruumi visandi kirjeldus (Pilt 2)
Deimo Sarapson

Joonistatud pilt on kujutatud minu fantaasia järgi ja näidatud on ka asju mis on meie meeskonna poolt eelnevalt välja mõeldud. Pildil on meie klass, klassi keskel asuvad rõnga kujulised diivanid, mille keskel on post, kuhu sisse saab panna raamatuid. Seal saaks raamatu lugeja mõnusalt koos teistega jagada oma elamust, sest rõngas diivanile peaks mahtuma 6-7 inimest, seal on ka veel võimalik teha erinevaid mänge, näiteks äraarvamist. Pildi vasakul poolel on kujutatud kahte raamaturiiulit, mille keskel asetseb diivan, kus on võimalik puhata vahetunni ajal või samamoodi hea koht raamatute lugemise jaoks kuigi sobib ka telefonis olijatele. Diivan ise oleks musta värvi heledast puidust käepidemetega, et sobiks paremini Eesti lipu värvidega. Selle diivani kohal on seinariiulid see on väga hea koht tähtsamate asjade jaoks, sest siis on kõigil sealt hea kohe võtta ei pea peadpidi kappi ronima. Seinal on joonistatud ajajoon, mille peale on märgitud tähtsamate isikute portreed, lisaks ka tähtsamad ajad emakeelel ja Eestil. Lauad on paigutatud seina äärde, õpetaja laud asub samal kohal ehk akna ääres (ruumi alumises nurgal) kuigi tegelt oleks hea kui laud asetseks klassi ees keskel, et õpetaja kõiki õpilasi näeks. Seina värvid pigem võiksid kuidagi kujutada Eesti lipu värve.

Klassiruumi visandi kirjeldus (Pilt 3)
Arvi Laidvee

Alustasin visandi tegemist joonistades ruumilise klassi. Joonisel on tõrvikud, mis näitavad et sein vajab valgust. Joonistasin kapile kulmud, et näidata kurjuse kappi ning sellest tuleb lahti saada. Trellid on akendele tehtud selleks, et mõnikord tunned et oled vangis. Kirstust välja tulev draakoni pea näitab, et klassis võib sündida igasuguseid lugusid seoses kirjanduse ja eesti keele tundidega. Püss õpetaja laua peal näitab Kodanikukaitse suuna/mooduli loengut. Pentagram on klassi keskel, et teha rituaale kirjanduse ja Eesti keele jumalatele. Joonistusel on hiigel diivan, mis ühendab kogu klassi. Veel näeb õpetaja laua peal raamatut ehk raamat, mis on kõikidele inimestele kohustuslik lugemine.


Pelgulinna Gümnaasium / PelguRUUM

Esialgse eskiisina pakume välja teha antud välialale ehitada siseuisuplats.
Mõtleme dasi!


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!