Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #6: Eskiis

Visand kooliruumi ümberkujundamisest.

Kommenteerivad: Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Kaasa löövad aktiivsed tudengid on Karl Erik Miller kolmandalt kursuselt ning magistrandid Merilin Kaup, Laura Pint ja Margus Tammik. Vilistlastest kirjutavad tagasisidet Ann Kristiin Entson, Elina Liiva ja Andrea Miku.

ENALi liikmed Merilin, Laura, Margus, Ann Kristiin ja Elina hoolitsevad eri koolide arhitektuuritudengite ühtsustunde ja täiendõppe võimaluste eest väljaspool akadeemiat. Näiteks korraldati möödunud suvel Valgas rahvusvahelist mastaapset arhitektuuri suvekooli “Apathy”.

Andrea täiendab end õpetamisealaselt Noored Kooli programmis.
Ann Kristiin juhendab õpilasi ka Arhitektuurikoolis.

Narva Pähklimäe Gümnaasium / Coole Schule

Nikita Pavlenko, Nikita Bayteryakov

Nikita Pavlenko, Nikita Bayteryakov
Narva Pähklimäe Gümnaasium
Oleme muutnud oma raamatukogu laudade paigutuse osas ja muutnud suhtlemise mugavamaks, sest kui istute ümarlaua taga, näete üksteist igas asendis. Lõppude lõpuks on vestluspartneri nägemine kõige tähtsam ja vanas kujunduses sellist võimalust polnud. Lisasime ka paar raamatukappi.


Narva Keeltelütseum / NKL

Kristi Reisk
Jelizaveta Bespalova
Xenia Voronovich
Karina Zahharova
Marija Iljina
Uljana Safonova
Viktoria Suvorova
Roman Vassiljev

Meie küljenduse visandina otsustasime paberile joonistada lihtsa pliiatsiga külg- ja pealtvaate oma koolinurgast. Siin on selgelt näha, mis on kus ja kuidas otsustasime pingid ja dekoratsioonid paigutada.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / ROCOCO

Nicole Ivanova
Jana Usakova
Anastassija Aleksejeva

Tere, me oleme Rococo team. Me toome teieni oma visandi, mille oleme välja töötanud kooli klassi parandamiseks.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / BRUTALISM

Jelizaveta Šaškina, Darja Gnidenko, Evelina Abina,
Gleb Sokolov, Dmitri Zareckii, Vladimir Platonov, Maksim Ovchinnikov

• Аkna ääres on natüürmortide ekspositsioon, peeglite vastassein.
• Eemaldatud: lauad, õpetaja laud, tahvel.
• Тarnitakse: kirjutuslauad (mis muutuvad molbertiteks), oakotid + eemaldatav laud, lava elava mudeli jaoks.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / Blobism

Milena Tashmetova
Alina Goidova
Alina Issajeva
Sofija Mosjakina

Ja nii oli meie peamine eesmärk luua õpilastele ruumi. Seda me ka tegime. Arutasime palju ideid. Igaüks meist käis välja idee, mis kõlas meie lõpujoonisega.
Kõigepealt otsustasime panna mingi aia, mis varjab meie ruumi tarbetu tähelepanu eest. Et mitte aia üles panna, otsustasime heki istutada. Siis hakkasime tegelema asfaltkattega. Selle tulemusena jõudsime järeldusele, et kunstmuru on odavam osta.

Loomulikult vajame palju tööruumi. Ja otsustasime teha 3 väikest tsooni. Esimene tsoon sisaldab tabeleid. Lauas saate suupisteid teha või koduseid ülesandeid täita. Teine tsoon on pehmed ottomanid. Nende peal saate lõõgastuda ja raamatut lugeda, kui õppetundi pole. Ja kolmandas tsoonis on kiiktoolid.

Kesklinnas on väike purskkaev. Isiklikust kogemusest teame, et muusika valamise heliga on lihtsam töötada. Purskkaevu ümber on pingid.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!