Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Ülesanne #8: Makett

Makett kooliruumi uuest kujundusest.

Kommenteerivad: Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Kaasa löövad aktiivsed tudengid on Karl Erik Miller kolmandalt kursuselt ning magistrandid Merilin Kaup, Laura Pint ja Margus Tammik. Vilistlastest kirjutavad tagasisidet Ann Kristiin Entson, Elina Liiva ja Andrea Miku.

ENALi liikmed Merilin, Laura, Margus, Ann Kristiin ja Elina hoolitsevad eri koolide arhitektuuritudengite ühtsustunde ja täiendõppe võimaluste eest väljaspool akadeemiat. Näiteks korraldati möödunud suvel Valgas rahvusvahelist mastaapset arhitektuuri suvekooli “Apathy”.

Andrea täiendab end õpetamisealaselt Noored Kooli programmis.
Ann Kristiin juhendab õpilasi ka Arhitektuurikoolis.

Narva Pähklimäe Gümnaasium / ARKASHA

Aleksei ja Nikita

Tere!
Me oleme ARKASHA rühm ja see on meie muusika kabineti makett)
Me otsustasime loobuda klassikalisest koolikabinetist ja luua midagi ebatavalist, et tunnis lapsed tunneksid end koduselt, siis oleks neil suurem huvi õppimise vastu.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / Coole Schule

Nikita Pavlenko, Nikita Bayteryakov

Nikita Pavlenko, Nikita Bayteryakov
Narva Pähklimäe Gümnaasium
Paigutuse osas otsustasime kõiki tabeleid ja elemente mitte lisada, kuna see oleks olnud piisavalt väike, nii et otsustasime teha oma ideest teatava fragmendi, kuid suurtes suurustes


Narva Pähklimäe Gümnaasium / Värvikontrastid

Elizaveta Zaviyalova, Angelina Fedosenko

Raamatukogu makett

Kommenteerivad:

Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Laura:
Te olete teinud ilusa 3D mudeli. Mulle väga meeldivad teie valitud värvid, mis on helged ja rahustavad ning raamatukogule sobilikud. Samuti on väga tore nähe, et olete kasutanud erinevaid tekstuure.
Mudeli ehitamise käigus on mõõdutunnetus veidi paigast läinud. Teie algselt saadetud piltide pealt tundus raamatukogu väiksem kui 3D mudelil. Siiski annab mudel hea ülevaate planeeritud lahendustest.
Loodan, et olete midagi õppinud läbitud ülesannetest ning nautinud protsessi.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / Blobism

Milena Tashmetova
Alina Goidova
Alina Issajeva
Sofija Mosjakina

Me otsustasime oma maketti ümber teha.

Kommenteerivad:

Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Karl Erik:
Aitäh! Hindan kõrgelt teie entusiastlikku lähenemist koolihoovi muutmisel heaks avalikuks ruumiks! Usun, et kui teie ideest kunagi tõepoolest reaalsus peaks saama, kaasneks sellega palju positiivset tähelepanu. Ometi soovitan mõelda ruumi funktsionaalsusele - 19. sajandil olid purskkaevud jalutajatele tõesti sümpaatsed silmailu pakkujad, aga 21. sajandi koolihoov võiks pigem luua võimalusi füüsiliseks aktiivsuseks ja kastist välja mõtlemiseks! Mõelge sellele, kuidas panna istumisest väsinud ja tüdinud koolikaaslased vahetundides jooksma ja ronima! Maketist kõneldes soovitan sama - laske fantaasial lennata! Tehke maketist sedavõrd atraktiivne miniatuurruum, et teie kujutlus ka õpetajatele ja kaasõpilastele selgesti mõistetav oleks.


Narva Pähklimäe Gümnaasium / HEN Party

Sofiya Gladkovskaya, Polina Golubeva, Olesja Langinen, Ksenija Ivanova

Tegime oma raamatukogust maketi.

Kommenteerivad:

Eesti Noorte Arhitektide Liidu (ENAL) liikmed ja EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid ning värsked vilistlased

Andrea:
Tore makett! Võiksite lisada lõppesitluseks maketile ka mõne inimfiguuri, et vaataja saaks paremini aru, kuidas palju ruumi seal on. Võimalik, et sellise paigutusega ruumis on vähe spontaanseid kohtumisi. Ruum on täpselt nii suur, et sinna mahuks suurem ja lärmakam seltskond, aga piisavalt väike, et suvalised ja võõrad inimesed märkamata ei jääks. Kas raamatukogu peaks olema justkui teine klassiruum, kus kõik on näha ja kuulda, kuhu mahub kümme inimest koos raamatukoguhoidjaga?
Soovitan igaks juhuks maketi mõõdud üle kontrollida, sest võibolla saate ruumi juurde ja inimese(d) ka sisse panna.
Mulle väga meeldib, et olete rohelust ruumi toonud - sellega saab ka veidi privaatsemat õhkkonda luua. Lõppesitlusel rääkige julgelt oma ideedest ja mõelge edasiste plaanide peale. Kuidas saaks raamatukogu läbi ruumiloome veelgi populaarsemaks kujundada?
Nautige oma mõttelendu ja kujutlege esitlusel, et teie olete selle ruumi eksperdid. Mõelge oma eelistuste, aga ka teiste peale. Hea ruum ja esitlus on siis, kui olete ise oma tööga rahul ja ka ülejäänud ruumi kasutajatega arvestanud.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!