Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Kärdla Põhikool / Kuldsed kartulid Kärdla Põhikool / Teletupsud Saue Gümnaasium / Nora Saue Gümnaasium / Daniel Saue Gümnaasium / Suitsuandur Saue Gümnaasium / Maasikad Saue Gümnaasium / Kermo lemmikud gangsterid Saue Gümnaasium / LL Püha Johannese Kool / Värvilised kustukummid Pelgulinna Gümnaasium / PelguRUUM Võru Kreutzwaldi Kool / Sipsikud Elva Gümnaasium / Elva Männikasvud Antsla Gümnaasium / Hauka arhitektid Avinurme Gümnaasium / Heiko, Ott ja Märt Avinurme Gümnaasium / Reeno ja Miina Avinurme Gümnaasium / Artur, Matthias ja Reimo Pähklimäe Gümnaasium / Der Betonmischer Pähklimäe Gümnaasium / Gelrina Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining Pähklimäe Gümnaasium / Toxicity Pähklimäe Gümnaasium / Robotic Pähklimäe Gümnaasium / Gaudi õed Pähklimäe Gümnaasium / Kunst Pähklimäe Gümnaasium / Angelitos Lasnamäe Vene Gümnaasium / Tublid tüdrukud Lasnamäe Vene Gümnaasium / GLHF (Good luck, have fun) Lasnamäe Vene Gümnaasium / Bugs Bunny Lasnamäe Vene Gümnaasium / Workout gang Lasnamäe Vene Gümnaasium / Noorus Lasnamäe Vene Gümnaasium / Päästjad Lasnamäe Vene Gümnaasium / LVGg Soldino Gümnaasium / Tüdrukud Soldino Gümnaasium / Kassipojad Soldino Gümnaasium / Inglikesed Soldino Gümnaasium / Lendoravake Soldino Gümnaasium / Tembumehed Soldino Gümnaasium / Kakukene Suure-Jaani Gümnaasium / Mia ja Triin Põltsamaa Ühisgümnaasium / STEN Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7b Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7c Võru Kreutzwaldi Kool / Jane ja Helena Salme Põhikool / Team Salmekad

Ülesanne #5: Käik objektile

Kooli ümberkujundamist vajava koha analüüs.

Kommenteerivad:

 

 

Võru Kreutzwaldi Kool / Jane ja Helena

Jane Mustrik
Helena Ploom

1. Miks on see koht koolimajas oluline­?
See koht on koolimajas oluline, sest õpilased saavad selle kaudu kooli siseneda ja väljuda. Samuti pääseb sealt garderoobi ja sööklasse. Fuajee on ka esimene paik koolimajas, mida külastajad koolimajja tulles näevad.
Ilma selle paigata poleks kool võimalik, sest see jätab inimestele koolist esmamulje ja see on samuti paik kust kaudu saab minna sööma ja riidehoidu.

2. Kes seda kohta kõige rohkem kasutavad?
Seda paika kasutavad nii õpilased kui ka õpetajad. Kasutajaskond on väga mitmekesine. Fuajees räägitakse omavahel juttu, vaadatakse koolilaste kunstinäitust ja loetakse plakatitelt informatsiooni. Lõuna ajal käib sealt läbi 150-200 last, kes lähevad sealt kaudu sööma.

Pildil 1 on kujutatud 1-3. klassi söögivahetundi, kus liigutakse enam-vähem ühes suunas, klassidest sööklasse ja tagasi.
Pildil 2 on kujutatud 4-9. klassi söögivahetundi, kus fuajees on väga palju rahvast. Enamus õpilasi ootavad enda söögiaega. Enamasti räägitakse seal omavahel juttu, aga oleks tore kui seal oleks võimalus ka mõningaid teisi tegevusi teha.

3. Millised kolm erilist sõna kirjeldaksid just seda kohta koolimajas?
Külalislahke
Sensatsiooniline
Asendamatu

4. Kuidas siin liigutakse?
Fuajees liigutakse hommikuti tormakalt, et minna garderoobi, vahetada riided ja sealt õigeaegselt tundi jõuda. Lõuna ajal liiguvad esimesed sööma minejad läbi fuajee sööklasse kiiresti. Hilisemad toidusaali minejad ootavad seal rahulikult vesteldes oma söögiaega.

5. Milline on selle koha sisustus?
Koha sisustus on üpris üksluine. Fuajees pole administraatorit, kes kontrolliks millised inimesed koolimajja sisenevad ja võtaks külastajad vastu. Puudus on istumis kohtadest ja pole kohta kuhu panna enda asju, et minna rahulikult sööma.

6. Kuidas see koht kõlab?
Koht on väga lärmakas, inimesed on kokkusurutud, sest pole piisavalt kohti kus olla. Inimesed räägivad muljetest seoses oma koolipäevaga ja vahetavad tekkinud emotsioone.

7. Mismoodi siin lõhnab?
Lõhnab koduselt ja maitsva koolitoidu järgi. See lõhn püsib seal terve koolipäeva vältel.

8. Milline on valgus?
Fuajees on hea valgustus. Samuti on suured aknad ning valgus pääseb sinna ka kõrval olevast koridorist.

9. Kuidas sa siin ennast tunned?
Tunnen end seal hästi. Ümberringi pole klassiruume, nii et seal ei pea õppimisele mõtlema. Inimesed tunnevad end seal vabalt ja see loob ka endale positiivse tunde.


Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining

Vladislav Podlegajev, Denis Poznyak 11.a

Это школьная библиотека. Она наиболее популярное место среди учеников, поскольку здесь есть где присесть и можно сделать какие-либо задания в удобной обстановке. В среднем на перемене в библиотеке находится 9 учеников, которые выполняют задания, готовятся к олимпиадом или общаются. Это место умиротворенное. Ученики в основном спокойно сидят. Библиотека обставлена полками с книгами для разных возрастных групп, также есть служебное помещение, где хранится основной объем литературы. Здесь уютно и светло, люди стараются не мешать друг другу.


Lasnamäe Vene Gümnaasium / LVGg

Arina Golub
Elizaveta Konovalova
Karoliina Kaskpeit

Tere!
See on LVG gang

See on meie kooli klass number 209a ajalugu. Seal meil toimub loodusõpetus . Me tahaksime seal muutma järgmised asjad : tahaksime lisada aknad , panna uued kardinad (teise värvi), panna uued kellad natuke suuremaid ja keskel , et oleks natuke suurem valamu .
Küsimused :
•1•See ruum on oluline, sest seal lapsed õppivad loodusõpetus ja geograafia .Ilma selle klassi oleks vähe ruumi , et õppida.
•2•Sellel klassi rohkem kasutavad lapsed (õpilased). Seal lapsed õppivad palju uut asja meie loodusest ja teises asjad .
Siin on 22 inimest
•3•päikene ,ebatavaline,ilus
•4• fotod on all
•5•mina mõtlen et klassis on puudu suure maailmakaardi.Mina mõtlen et meie klassi on vaja rohkem lille ja taimi mida annavad palju õhku.

•6•seal on palju helisid.Seal võib kuulda tuult mis puhub aknast,lapse või õpetaja häält.Seal lapsed räägivad oma teemades ,ja kui algab tund siis võib kuulda õpetaja häält kes jutustab uue teemat.
•7•Selle klassi sees lõhnab alati kohviga.Jah,see lõhn on seal alati

•8•Selle klassi sees on palju valgust,sest see klass asub päikese poolel.

•9•Me tunneme selle klassi sees hästi,sest seal on palju valgust ja palju heid inimesi.


Lasnamäe Vene Gümnaasium / GLHF (Good luck, have fun)

Jegor Melnikov
Erik Udu
Nikita Volkov
Nikta Bogatov
Ibragimov Artjom

1. Ma tahan lisada sinna pandi pink, sest kui me istusime põrandal ja meil on määrdunud teksad ja pidi teksad tihti pesema, aga kui on pingid on kõik puhas.
2. Ma tahan, et lisada automaat koos toiduga, sest kui me ootame sööklat, me tahame süüa ja enne sööklat saab seal suupisteid osta.
3. Me tahame lisada mingi ilusat või lahedat pilti, sest kui oleks pilt siis ei ole nii hall ja tühi, ning kui pilt on siis on ilus ja ei ole hallikas, ja veel kunstnikud võivad maalida pilti.


Lasnamäe Vene Gümnaasium / Bugs Bunny

Andrei Maljutin,Kirill Minajev

1)See koht on oluline,sest see on üks klassidest,kus iga päev möödub 6-7 tundi.Ilma selle kohata kool oleks võimalik,aga vene keele tundide arv igal klassil väheneks.Koolis on 1200 õpilast ja kõik need peavad vene keelt õppima ja kui klassi poleks, siis oleks kõigel vähem vene keele tunde.

2)Seda kohta kasutavad paljud inimesed erinevas vanuses nii poisid kui ka tüdrukud,õpetajad ja õpilased.Selle ruumi kasutajad on väga mitmekülgsed.
Ja selles klassis need inimesed saavad uusi grammatikareeglid teada.

Vaatlesime rohkem kui 10 minutit ja saime aru,et võime loendada ainult õpilasi,kellel on seal tund ja paar õpetajat,mis käivad ja küsivad teine teiselt infot.

3)Kurbus,tarkus ja uni.
Need sõnad,sest tavaliselt meil vene keel toimub õppepäeva lõpus kui kõik on juba kurvad, väsinud ja tahavad koju.

4)Siin käiakse rahuliku tempoga.Kuidas liigutakse on skeemil.


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!