Sorteeri:

Tiim

/

Ülesanne

Kärdla Põhikool / Kuldsed kartulid Kärdla Põhikool / Teletupsud Saue Gümnaasium / Nora Saue Gümnaasium / Daniel Saue Gümnaasium / Suitsuandur Saue Gümnaasium / Maasikad Saue Gümnaasium / Kermo lemmikud gangsterid Saue Gümnaasium / LL Püha Johannese Kool / Värvilised kustukummid Pelgulinna Gümnaasium / PelguRUUM Võru Kreutzwaldi Kool / Sipsikud Elva Gümnaasium / Elva Männikasvud Antsla Gümnaasium / Hauka arhitektid Avinurme Gümnaasium / Heiko, Ott ja Märt Avinurme Gümnaasium / Reeno ja Miina Avinurme Gümnaasium / Artur, Matthias ja Reimo Pähklimäe Gümnaasium / Der Betonmischer Pähklimäe Gümnaasium / Gelrina Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining Pähklimäe Gümnaasium / Toxicity Pähklimäe Gümnaasium / Robotic Pähklimäe Gümnaasium / Gaudi õed Pähklimäe Gümnaasium / Kunst Pähklimäe Gümnaasium / Angelitos Lasnamäe Vene Gümnaasium / Tublid tüdrukud Lasnamäe Vene Gümnaasium / GLHF (Good luck, have fun) Lasnamäe Vene Gümnaasium / Bugs Bunny Lasnamäe Vene Gümnaasium / Workout gang Lasnamäe Vene Gümnaasium / Noorus Lasnamäe Vene Gümnaasium / Päästjad Lasnamäe Vene Gümnaasium / LVGg Soldino Gümnaasium / Tüdrukud Soldino Gümnaasium / Kassipojad Soldino Gümnaasium / Inglikesed Soldino Gümnaasium / Lendoravake Soldino Gümnaasium / Tembumehed Soldino Gümnaasium / Kakukene Suure-Jaani Gümnaasium / Mia ja Triin Põltsamaa Ühisgümnaasium / STEN Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7b Põltsamaa Ühisgümnaasium / PÜG 7c Võru Kreutzwaldi Kool / Jane ja Helena Salme Põhikool / Team Salmekad

Ülesanne #4a: Pst!

Kuulake, mis hääli koolimaja teeb või kuidas hääled koolimajas kõlavad.

Kommenteerivad: Kristi Kiilu

Kristi Kiilu on ei rohkem ega vähem kui professor – Eesti Muusika ja Teatriakadeemia muusikapedagoogika õppejõud ja õppejuht. Professor ei ole kuiv teadlane, kes õpilasi päriselus näinud või õpetanud pole. On ikka! Kristi on õpetanud lasteaias, koolis, muusikastuudios ja õpetnud nii soliste kui juhendanud ansambelid ja koore. Praegusel ajal õpetab ta tulevasi muusikaõpetajaid üldhariduskoolidesse ja instrumendiõpetajaid muusikakoolidesse, uurib muusikahariduse ja väikelaste muusikalise arengu küsimusi ning muusikalise õppekeskkonnaga seonduvat. Samuti teeb koostööd mitmete välisteadlastega Islandilt, Rootsist, Ameerikast, Poolast ja mujalt et levitada muusika ja muusikakasvatuse head mõju inimesele, ühiskonnale ja kultuuridele.

Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining

Vladislav Podlegajev, Denis Poznyak 11.a

Самые распространенные шумы.


Lasnamäe Vene Gümnaasium / LVGg

Arina Golub
Elizaveta Konovalova
Karoliina Kaskpeit

Vabandame , et nii kaua .
Meil tulid välja järgmised kooli hääled:


Saue Gümnaasium / Nora

Nora Lepp

Kommenteerivad:

Kristi Kiilu

Salvestuses on esitatud igapäevaselt koolimaja täitvaid hääli, mis ilma tavapärase „pildita“ loob atmosfääri ja annab rohkelt informatsiooni koolikeskkonna kohta. Põnev on kuulata inimeste liikumisel tekkivaid hääli – samme, aga ka kõne fooni ja selle kaugust ning kauguse muutumist mikrofonist (terane salvestuslik võte!). Igal juhul väärt kuulamiskogemus. Avage edaspidigi oma kõrvad ja süda helidele, mis muidu igapäevaseks taustaks on saanud.


Lasnamäe Vene Gümnaasium / Bugs Bunny

Kirill Minajev,Andrei Maljutin

Siin on hääled, mida me kuulame iga päev koolis.

Kommenteerivad:

Kristi Kiilu

Olete leidnud rea põnevaid hääli, mis nii kõla kui ka rütmilise esituse tõttu tekitavad pöörast huvi ja teada tahtmist - mil viisil on need hääled loodud? Vaat see oleks väga hea viktoriini küsimus juhul kui seda vaja peaks minema. Hääled on sedavõrd karakteersed ja eriilmelised, et võiks mõelda nendest kompositsiooni loomist – korrates mõnda pikemalt, pannes erinevaid hääli kihiti üksteise peale ehk korraga kõlama, mängides erinevate häälte helitugevuse ja ehk ka mingite kõlaefektidega. Esitatud materjalis on selleks ainest küll ja küll. Võtke ette ja tehtke ära!


Suure-Jaani Gümnaasium / Mia ja Triin

Triin Lüll ja Mia Marii Kibar

Me uurisime milliseid hääli tekitab üks tavaline kooli õpilane koolis olles. Algul kui selle peale mõtlesime tuli pähe ainult asjad mida me tunnis teeme või telefonist kuuleme, kuid siis mõtlesime, et asju puudutades tekitame me koguaeg erinevaid helisi. Seega otsustasime uurida mis need on.

Kommenteerivad:

Kristi Kiilu

Esitatud hääled on põnevad ning omanäolised. Kas me igapäevaselt võtame aega kuulata millist häält teeb lüliti või kui erineva kõlaga sulguvad uksed? Teie olete seda teinud ja andnud võimaluse ka meile kuulata! Keskendumine igapäevaste helide kuulamisele annab hoopis teistsuguse võimaluse saada kontakti oma koolimajaga. Näiteks teie helide suur kaja annab tunnistust avarast koolimajast ja avatud ruumist. Kui peaksite häälte teemaga edasi tegelema, siis soovitaksin veel teatud korduvaid helisid pikemalt salvestada (näit. lüliti, jooks trepil) – helipildilises mõttes on lihtsate helide pikemalt kõlamisel (kordamisel) omalaadne kõlaline efekt. Proovige järele!


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!