Ülesanne #4a: Pst!

Kuulake, mis hääli koolimaja teeb või kuidas hääled koolimajas kõlavad.

Kommenteerivad: Kärt Tomingas

Kärt on näitleja, laulja ja teatripedagoog. Lõpetas 1990. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri näitleja erialal, aastal 2006 omandas magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Näitlejana on töötanud erinevates Eesti ja Soome teatrites, kus osalenud nii draama- kui muusikalilavastustes. Kärt on mänginud ka filmides ja osalenud televisioonitöös. Laulja ja laululoojana on ta välja andnud neli autoriplaati.
Ise ütleb ta enda kohta nii: “Eesti Muusika ja Teatriakadeemias olen näitlejatöö õppejõuna tulevasi näitlejaid ja lauljaid õpetanud 2003.aastast. Eneseväljendust olen õpetanud erinevates kõrgkoolides nii eestis kui välismaal. Viin läbi ka eneseväljenduse treenimise ja õppimisega seotud töötubasid.
Minu peamised märksõnad elus ja töös on: hinga, kuula, jaga.”

Rahumäe Põhikool / Rahukas

Merili Anderson

Mina otsustasin uurida, milliseid hääli teeb minu koolimaja ja õpilased, kes seal õpivad. Kõige keerulisem oli selle ülesande juures see, et ma ei tohtinud olla ise hääle tekitajaks, vaid pidin rahulikult ootama, kuni keegi minust trepil möödub, tooli liigutab või otsustab ust avada. Ma märkasin, et millegi nii tavalise asja üles märkimine või lindistamine on palju keerulisem ja aeganõudvam, kui ma alguses arvasin. Näiteks pidin ma seisma pikalt tühjas koridoris ja trepikojas, et lindistada mööduvaid inimesi ja hääli, mida nad tekitavad. Tunni alguses ootasin ma, et keegi oma tooli liigutaks ning selleks, et kuulda oma pinginaabrit kirjutamas pidin olema väga ettevaatlik ja rahulik, et pinginaaber mind ei märkaks. (Kooliruum'18)

Kommenteerivad:

Kärt Tomingas

Väga rikas ja sisukas helilõik. Olla kohal, jälgida, vaadelda- see on raskem, kui tekitada müra. Preemia aga on ka tihtipeale suurem- saab midagi teada maailmast, inimestest ja...iseendast. Tore, et usaldasid neid helisid ja ennast.


Saue Gümnaasium / TeamHIROSHIMA

Marko Bucht, Markus Anton, Kaspar Koppel

Me saime teada, et kui mingite vahenditega vastu mingit eset lüüa siis tekib heli ja sellepärast lahendasime me ka selle ülesande niimoodi ja selliselt. See teadmine võib olla kasuks, kui mingis projektis kujutatud ruum ei tohi olla kajav või heli ei tohiks läbi kosta. (Kooliruum'18)


Saaremaa Ühisgümnaasium, 7. klass

Kristel Soe, Merili Mikku, Luise Vevers

(Kooliruum'16)


Vääna mõisakool, 1. – 6. klass

Marten, Sonja, Sten-Andre, Vahur Paist, Aksel. Juhendasid Eveli ja Airiin, monteeris Kent Pirma.


Pelgulinna Gümnaasium, 9. klass

“Vaatasime missuguseid helisid teevad erinevad kinni minevad asjad.”


Oled jõudnud lehekülje lõppu.

Lehekülge ei leitud, vabandame!